Kadın Moda

Gelinlik Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Sponsorlu Bağlantılar
Gelinlik Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Biz kadınların en büyük hayallerinden biri de bembeyaz gelinlikler içinde kendi evimizi kurmak gelmektedir. Bunun içinde özel günümüzde kendimizi hayal ettiğimiz gibi olmak için gelinlik seçimi oldukça önemlidir. Başkalarında gördüğümüz modelleri oldukça beğeniriz, vitrinlerde, düğünlerde, katologlar, dergiler, internet siteleri gibi birçok yerden oldukça fazla model görerek bunları kafamızda eleriz ve kendimize en yakın modeli seçeriz. Tabi ki seçtiğimiz her model bize uymayabilir. Öncelikle vücudumuzu dikkatlice inceleyip, zayıflayıp kilo alacağımızı da göz önünde bulundurmalıyız. Tabi yine seçim yaparken fikirlerimiz değişmeye açık olacaktır, biz beğendik diktirdik diyelim yine fikrimiz değişebilir bunun için düğünümüze yaklaştıkça provalara gidip hatta giderken yanımızda akrabamız ya da arkadaşımızı götürerek onlardan fikir almalı ve gelinliğimizi nasıl giyeceğimiz konusunda bize yardım etmeleri için moda evindeki personellerden destek istemeliyiz. Tüm bunlarla birlikte gelinliğimizin duvağı ve ayakkabıları da önemlidir. Eğer damat bey size göre daha uzun boyluysa topuklu ayakkabılarınızı oldukça rahat giyebilirsiniz.

Tabi topuklu ayakkabılarda da rahatlık oldukça önemlidir hele ki o gün kullanacağınız ayakkabılar hem gösterişli hem de rahat olmalı düğün bitimine kadar çoğunlukla ayakta kalacağınızı da varsayarsanız, günün sonunda ayaklarınızın üzerine basacak dermanınız kalmaz. Düz ayakkabı da giyebilirsiniz, tabi bunu giyerken de gelinliğinizin boyuna dikkat etmeniz gerekir. Hepimiz kabul etmeliyiz ki gelinliğin altında düz ayakkabılar pek de şık görünmemektedir. Duvağınız da bu konu da gelin adayları için tamamlayıcı ve önemli bir unsur niteliğindedir. İster uzun olsun ister kısa her gelinin kendi gelinliğine özel bir duvağı mutlaka olmalıdır.

Bunu ister kendiniz tasarlayın isterseniz de moda evinden yardım alın, gelinliğinize en uygun modeli seçmeniz tüm gözlerin sizi dikkatlice süzmesini sağlayacaktır. Eğer kilo ile ilgili probleminiz varsa yine yukarda da belirttiğimiz gibi vücudunuzun beğenmediğiniz yerlerini iyi tanımanız buna uygun şekilde gelinlik modellerine yönelerek, kesinlikle kilolu olan kısımlarınızı ortaya çıkarıcı küpür, taş ve puldan o bölgelerinizi sakındırmalısınız. Vücudunuzu orantılayacak şekilde gelinlik tercihi yapmanız oldukça önemlidir. Bu konuda dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca gelinliğiniz düğününüzün bulunduğu salon ile uyumlu olması da oldukça önemlidir. Ağır ve resmi bir salona uçuş uçuş bir gelinlikle giderseniz kır düğününden fırlamış gibi görünürsünüz. Tüm bunlarla birlikte o gün geldiğinde gelinliğinizi giyerken de çok dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Makyajınız ve saçınız gelinliğinizin lekelenip o gününüzü mahvetmemesi için makyaj ve saçınızdan sonra giyilmelidir. Buna kesinlikle dikkat etmelisiniz ya da gelinliğinizi giydikten sonra makyajınızı yatar vaziyete yakın bir koltukta yaptırın ki gelinliğinize makyaj döküntüsü bulaşmasın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.