Kadın Moda

Ev Yapımı Detoks Tarifleri

Sponsorlu Bağlantılar
Ev Yapımı Detoks Tarifleri

Ödem atma, yağ yakma, bölgesel kilolardan kurtulmak, fit bir vücuda sahip olmak ve formunu korumak amacıyla detoks tarifleri yapılıp kullanılabilir. Aslında herşeyden önce detoks bir yaşam tarzıdır. Bunu bir süreç olarak algılamak yerine yaşam tarzınız haline getirebilirsiniz. Hem böylelikle zayıflamak üzerinde psikolojik bir baskı oluşturmaz. Herşeyin önceliği sağlığınız olmalı. Siz kendinizi mutlu hissediyorsanız başka hiçbir şeyin önemi yok demektir. İlk olarak detoks yapmadan önce sizlere tavsiyem bir doktora giderek sağlık durumunuz hakkında bilgi almak olmalı. Gereken tahlilleri vs. yapmak olmalı. Bunun akabinde detoks ile birlikte beraber yürütebileceğiniz bir spor ve diyet programı oluşturmak olmalı.
🔶 Karpuz ve Naneli Detoks: 4 dilim karpuzu keserek sıvı bir hal alana kadar blenderdan geçirin. Sonrasında elde ettiğiniz bu sıvıyı bir bardağa alın ve üzerine nane yaprakları ekleyin. 1 saat kadar buzdolabında beklettikten sonda tüketmeye başlayabilirsiniz.

🔶 Salatalık ve Naneli Detoks: Bir miktar taze nane yaprağını elinizle küçültün ve bir sürahinin içine iki bardak kadar içme suyu koyun ve üzerine taze nane yapraklarını ekleyin. Hemen akabinde bir adet salatalığı dilimleyerek suyun içine atın ve 1 saat kadar buzdolabında bekletin. İşte salatalık ve naneli detoksunuz hazır…

🔶 Elmalı ve Tarçınlı Detoks: Uygun bir sürahinin içine 1 litre kadar içme suyu koyun. Bir adet ince dilimlenmiş ve çekirdekleri alınmış elmayı ve 2 adet çubuk tarçını koyun. Bütün malzemeleri karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu detoksu gün içinde tüketebilirsiniz.
🔶 Zencefilli Limon Detoksu: Uygun bir sürahinin içine bir litre kadar içme suyu koyun. Üzerine yarım zencefili rendeleyin ve yarım limonu da sıkın. Bütün malzemeleri karıştırın. Sonrasında buzdolabında bekletmeden hemen tüketebilirsiniz.

🔶 Portakal ve Salatalık Detoksu: Bu detoksu yapmak için 2 adet orta boy portakalı ince ince dilimleyin. Daha sonra 1 adet salatalığı da aynı ince ince dilimleyin ve buzlu suyun içine ekleyin. İsteğe bağlı olarak birkaç tane nane yaprağıda ekleyebilirsiniz.
🔶 Portakal, Havuç ve Elmalı Detoks: Bu detoks için ihtiyacınız olan bir adet portakal, bir adet elma ve bir adette havuç. Bütün malzemeleri küçük parçalara bölün. Daha sonra blenderdan geçirerek sıvı hale getirin. Karışımı isteğe bağlı olarak buzdolabında yarım saat bekletip ya da hazırlandığı anda tüketebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.