Kadın Moda

En Şık Kot Ceket Modelleri

29.10.2019
1.413
Sponsorlu Bağlantılar
En Şık Kot Ceket Modelleri

Kadınların dolaplarının eksik olmayacak en önemli parçalarındandır montlar. Özellikle sonbahar kış aralığında tercih ettiğimiz montlar, bizi ne çok terletir ne de üşütür cinsten parçalardır. Günümüzde mont çeşitliliği oldukça fazladır; deri olsun, kadife olsun, keten olsun, kot olsun bütün mont çeşitleri oldukça şık bir görünüm kazanmamızı sağlar. Kot montlar da kadınların vazgeçemeyeceği parçalar arasındadır. Ancak her kıyafette olduğu gibi montlarda da vücut tipine uygunluk önemlidir. Peki kot mont seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken konular nelerdir?
Seçtiğimiz kot montun rahat bir kullanım sunması için, giydiğimizde rahat etmemiz önemlidir. Seçtiğimiz kot mont modeli görsel olarak da göze hitap etmelidir. Şık görünümü ile üzerimize yakışır modeller tercih etmemiz gerekir. Vücut şeklimiz de burada seçeceğimiz kot montu belirlememize yardımcı olur. Kilolu kadınların tercihi daha çok uzun modellerden olmalıdır. Çünkü kısa mont seçerseniz bu sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Basen ve bel bölgelerinizde fazlalıklarınız var ise kemersiz, düz modeller tercih etmeniz sizi daha ince gösterecektir. Tabi her kıyafette olduğu gibi kot montlarda da kumaşının kalitesi oldukça önemlidir. Vücudumuzu saran, sıcak tutan, kot mont modellerini tercih etmeliyiz. Kaliteli kumaştan üretilmiş kot mont modelleri dirsek izi yapmayacağı için rahatlıkla uzun yıllar kullanım sunmaktadır.

Kot montumuzun sadece kumaşı değil detay kısımları üzerindeki baskıları ve düğmeleri de oldukça kalite farkını bize yansıtır. Biz kadınların her eşyamızda önemsediği gibi kot montlarda da önemsediğimiz bir diğer konu da rengidir. Ten rengimize göre montumuzun rengini belirlememiz de en az vücut tipimize uyum sağlaması kadar önemlidir. İster koyu renk olsun ister açık renk olsun kot mont seçiminde ten rengimize uyumuna dikkat etmemiz bizi oldukça hoş bir görünüme kavuşturur. Tüm bunları göz önünde bulundurursak dolaplarımızdan oldukça şık kombinler çıkacaklardır. Tabi montlarımızı ayakkabılarımızla, çizmelerimizle, montlarımızla da kombinleyebilir ayrıca bunlarla birlikte; aksesuar olarak çanta ve şallar ile de kombinleyebiliriz. Kot montlarımızın altına diz üstü etekler ve çizmelerimiz ile oldukça şık kombinler yapabiliriz. Alacağımız kot montların mevsimsel olmasına da dikkat etmeliyiz. Kot montlarımızı elbiseler ile de kombinleyebiliriz. Seçtiğimiz kot mont modelinin her montta olduğu gibi omuz detayları oldukça önemlidir. Omuz dikişleri, omuz başınıza tam oturması gerekir, omuzlarımızı germeyecek mont seçimi yapmamız oldukça önemlidir. Kot ceketlerimizin kollarını kıvırdığımızda ya da yukarıya doğru sıvadığımızda içine gömlekle desteklediğimizde veya düz bluz ile de kombinlediğimizde oldukça şık olacaktır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.