Kadın Moda

En Kullanışlı Yemek Takımı Modelleri

07.08.2019
1.359
Sponsorlu Bağlantılar
En Kullanışlı Yemek Takımı Modelleri

Hiç şüphesiz ki mutfaklarımızın vazgeçilmezleri arasında yemek takımları yer alıyor. Bu takımlar kadınlar için olmazsa olmazdır. Her kadın ailesine göre yemek takımı tercih ediyor. 6 kişilik aileler için 24 kişilik yemek takımları tercih ediliyor, çünkü biz Türk kadınları kendi günlük kullanımımız için ayrı, özel günlerimiz için ayrı takımlar kullanıyoruz ki buradan bile yemek takımlarımıza verdiğimiz önem çıkarılabiliyor.
Son zamanlarda kemik tozu olarak tabir edilen porselenler oldukça revaçtadır. Bunun nedeni bu porselenlerin oldukça, sağlam ve dayanıklı olması ile uzun bir kullanım ömrü sunmasıdır. Bu neden başta olmak üzere; şıklıklarıyla göz dolduran bu porselenler sofralarımızı normal porselenlere oranla oldukça fazla süslüyor. Tek eksisi fiyatlarının normal porselene oranla biraz daha fazla olması ama bu farkı da dayanıklı oluşu ve uzun süre kullanım sunmasıyla kapatıyor. Yine ev hanımları ya da çeyiz hazırlığında olan kızlarımız genel olarak tüm sunum tabaklarını da içinde bulunduran 84 parça yemek takımlarını tercih ediyor. Bu takımların içinde ara sıcak tabaklardan tutun da çorba potlarına kadar çoğu parçalar mevcut oluyor.

Bu durumda takım olarak almak maliyet açısından oldukça uygun oluyor. Tabi bunları farklı isteyen kadınlarda mevcuttur. Onlar da yine tek satılan bu ürünleri kendi zevklerine göre mutfağına ekliyor. Ayrıca artık günümüzde uygun fiyata ve taksit imkanları ile çeyiz seti olarak da satılıyor. Ahşap kahvaltı takımları ve ahşap servis takımlarının kullanımı da küçümsenemeyecek kadar artıştadır. Bunlar da hem sağlık hem de kullanım açısından oldukça rahat ve şık görünmektedir.

Yemek takımları konusunda en bilgili kadınların bile kafası karışıyor. Takım desenleri de bu konuda oldukça önemlidir. Yemek takımınızı belirlerken masanızın tasarımına, evinizin dekoruna, gümüşlüklerinize göre birçok etmen var. Kare yemek takımları, yuvarlak yemek takımları da yine seçim yapılmasını zorlaştırıyor. Son zamanlarda hanımlar kare takımları daha fazla kullanmakta ve mutfaklarının başköşesinde bulundurmaktadır. Özellikle misafirlerinize sunum yaparken şık bardaklarınızla ve masa dekorlarınızla bu tabak modelleri oldukça estetik bir görünüm sağlıyor.

Kullandığımız yemek takımını aldığımız tedarikçi de oldukça önemlidir. Özellikle küçük çocuğu olan hanımlar buna daha çok dikkat etmeli çünkü bir paça kırıldığında bütün takım bozuluyor. Bu parçayı tedarik etmekle takımı satın aldığımız tedarikçiye kalıyor. Günümüzde beyaz renk yemek takımlarının çok kullanılmasının yanı sıra bej renk yemek takımları da oldukça fazla müşteri bulmaktadır. Sizler de yemek takımı sofranızın en nadide parçası olduğu için seçim yaparken çok araştırmanızı ve evinize en uygun olanını seçmenizi tavsiye ederiz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.