Kadın Moda

El Örgüsü Bebek Puseti Yapımı

Sponsorlu Bağlantılar
El Örgüsü Bebek Puseti Yapımı

Bebek pusetleri anne babaların hayatını kolaylaştıran bebek çocuk eşyalarından bir tanesidir. Anneler çok iyi bilirler ki yeni doğandan itibaren bebeğin hastane kontrolleri gibi ihtiyaçları devamlı olur. Haliyle uzun saatler boyunca bebeği kucakta taşımakta bir o kadar zor ve yorucu olmaktadır. Hem sağlık açısından da baktığımız zaman yenidoğan bebeği o kadar uzun kucakta tutmak doğru değil. El örgüsü bebek pusetleri hem görünümleriyle hemde pratik olmaları sebebiyle anne ve anne adayları tarafından sıkça tercih edilmekte. Günümüzde çok fazla çeşitte ve tarzda pusetler satılmaktadır. Ama söz konusu el örgüsü olduğunda akan sular bile durur öyle değil mi? Aradan kaç yıl geçerse geçsin el emeği göz nuru olan ürünlerin asla modası geçmez.


Adım 1️⃣ İlk olarak puset yapımı için ihtiyacınız olan istediğiniz bir renge sahip penye ip ve 10 mm kalınlığında bir tığ. Bu malzemeleri tuhafiyelerden kolaylıkla bulabilirsiniz. Puset yapımı patik yapımına çok benzer. Aynı şekilde ilk önce pusetin tabanını örmekle ise başlayacaksınız.

Adım 2️⃣ İster düz bir şekilde örebilirsiniz ister istediğiniz veya bildiğiniz bir motifi koyarak örebilirsiniz. Bebek cinsiyetine göre istediğini bir renk tonuna sahip boncuk alıp pusetinizi süsleyebilirsiniz. Detaylar tamamen sizin zevkimize kalmış. Eliniz alışınca puset örmeyi çok seveceksiniz. Hatta hediye olarak ya da satış yapmak için bile örebilirsiniz.


Adım 3️⃣ Pusetin taban kısmını ördükten sonra kenar ve yan kısımlarına geçebilirsiniz. Eğer bu şekilde parça parça örüp sonradan dikmek istemezseniz bir anda yani tek bir seferde de örebilirsiniz. Son olarak baş kısmını da örün. Örme işlemi tamamen bittikten sonra pusetin iç kısmına kullandığınız ip renginde astar dikin. Çünkü bebek için ip bir miktar sert olabilir. Astar sayesinde bebeğiniz rahat edecektir.

Adım 4️⃣ Bebeğinizin yüz kısmına gelecek olan bölmeyi de tül ile kapatabilirsiniz. İsterseniz de açık bırakabilirsiniz. Tamamen size kalmış. Tek renk istemezseniz iki renkte örebilirsiniz. Puseti temizlemek istediğinizde beyaz kalıp sabun kullanarak elde yıkamanızı tavsiye ederim.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.