Kadın Moda

El Örgüsü Atkı Bere Yapımı

Sponsorlu Bağlantılar
El Örgüsü Atkı Bere Yapımı

Hazır kış gelmişken kendinize, annenize babanıza, sevdiklerinize ve miniklere atkı bere takımı örebilirsiniz. İstediğiniz renklerde kolaylıkla örebilirsiniz. Hatta isterseniz eldiven de yapabilirsiniz. El örgüsü olduğu için sıcacık tutacaktır. Soğuk havalarda üşütüp hasta olmamanız için dışarıya çıkarken atkı ve bereniz kesinlikle olmalı. Hem dışarıda hazır satılan takımlara göre maliyeti de düşük olacaktır. Cıvıl cıvıl renklere sahip maliyeti düşük bu atkı bereler sizde gören herkesin de hoşuna gidecektir. Hem örgü örmenin kanıtlanmış bir sürü bilimsel faydası mevcuttur. İsterseniz gelin el örgüsü ile atkı bere yapımına geçelim.
⭐ İlk olarak atkı bere yapımı için ihtiyacınız olan uygun bir yün ip ve 4.5 numara şişler. İstediğiniz kadar renk tercihinde bulunabilirsiniz. Atkı ve bere için kullanacağımız örgü modeli 4 ilmek düz, 5 ilmek haroşo, 2 ilmek düz ve tekrar 5 ilmek haroşo, 2 ilmek düz, 5 ilmek haroşo ve 4 ilmek düz şeklinde devam eder. İkinci sıraya geçtiğimizde ters örgü ile devam edeceksiniz. Üçüncü sırada ise birinci sıradaki gibi örneği tekrar edeceksiniz.

⭐ Eğer renk renk yapacaksanız kullanmak istediğiniz renklerdeki ipleri 1.5 cm arayla değişikli olarak öreceksiniz. Atkıyı örerken ilmekleri tek seferde keserek bitirmelisiniz. Aynı zamanda her iki ucunuda sıkıştırarak bitirmelisiniz. Uçlarına da kullandığınız renklerden ponpon dikebilirsiniz.

⭐ Bere için ise ilmekleri birinci ilmeğin üzerinden geçirilerek toplayacaksınız. Bu şekilde devam ederken berenizi tamamlayabilirsiniz. Bu model ile ister çocuklara istersenizde yetişkinler için harika atkı ve bere takımı örebilirsiniz. Hatta sevdiğiniz bir arkadaşınıza örüp hediye edebilirsiniz. Yılbaşı, doğum günü, sevgililer günü, anneler günü vb. özel günler için hediye bulmakta zorlanıyorsanız ve her yıl aynı hediyelerin tekrar ettiğini düşünüyorsanız bu yıl böyle bir hediye değişikliğine gidebilirsiniz. Hem eminim ki hediye ettiğiniz kişi de çok beğenecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.