Kadın Moda

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Sponsorlu Bağlantılar
Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Düğün davetiyesi evet gelelim en özel günümüzde bizi tamamlayacak en önemli etmenlerden birine. Eski zamanlarda düğün davetiyesi yakın akrabalara verilmezdi verildiği zaman “Bizi yakın akrabanız olarak görmüyormusunuz da davetiye veriyorsunuz” yahut “Kendi düğünümüze davetiyeyle mi geleceğiz” şeklinde düşünceler oluşurdu ve yakınlarımıza davetiye vermek hiç hoş karşılanmazdı. Günümüzde ise düğün davetiyesi herkes için aynı önemi taşıyor düğün davetiyesi vermediğimiz akrabalarımız bize karşı kırgınlık duyabiliyor. Gelecek olan konuklarımız, bizim düğünümüzle ilgili ilk izlenimi bu davetiyeler üzerinden yapacaktır. Düğün hazırlıkları ile koşuştururken basılacak davetiyelerde oldukça kafamızı karıştırmakta nasıl bir model seçeceğimizi bulmamız oldukça zordur hele ki günümüzde bu kadar çeşidin arttığı ve farklı desenlerin çıktığını göz önünde bulundurursak işimiz oldukça zorlaşmaktadır. Davetiyelerimiz hem bizi yansıtmakta hem de düğünümüzün konseptini yansıtmakta olacağı için seçimine oldukça özen göstermeliyiz. Davetiye modeli olarak birçok model olduğunu söylemiştik sizin istediğiniz tasarım dışında kalıplaşmış davetiye modelleri de yine çiftlerin vazgeçemediği tasarımlar.

İpli, zarf şekilli, eski tarz mektup şeklinde, iç içe kanat geçiş şekilli, gelin damat desenli, plak şeklinde olan birçok davetiye şekli vardır ki bunlar sadece bazıları, baskı için sipariş vermeye gittiğinizde kafanızın karışması oldukça normaldir. Kafamızın karışmaması için düğünüzün nasıl bir mekanda yapılacağı ile özdeşleştirmemiz kendimize göre yani ruh halinize göre de bir davetiye seçmenizde oldukça hoş olacaktır.

Davetlilerinizin kafasında düğüne gelmeden nasıl bir ortamda olup nasıl bir çiftle karşılaşacaklarını canlandırmaları sizin açınızdan oldukça güzel olacaktır. Davetiyemizin siparişini son güne bırakmamalı en geç 1 buçuk ay önceden sipariş etmeliyiz. Basımı ve bize ulaşması için maksimum 2 haftayı gözden çıkararak son bir ay kala davetiyelerinizi dağıtmaya başlamalısınız ki davetiyeleriniz, kaybolup misafirlerinizi tarafından unutulmasın yahut kaybolmasın.

Davetiyelerinizin üzerine yazacağınız metinlerde oldukça önemlidir. Eski davetiye modellerinde mani tarzında, sakız kaplarından çıkan türden yazılar yer alırdı, ancak günümüzde dilediğimiz gibi yazdırabilir ve farklı farklı notlar, etkileyici ve özel mesajlar yazabiliriz. Davetiyelerimizin şık ve sade olması da misafirlerimizi oldukça etkileyecektir. Artık şatafatlı, yaldızlı davetiyelerden çok sade ve şık davetiyeler daha çok tercih edilmektedir. Davetiyelerimizi minyatür çiçeklerle süsletebilir, farklı süslerde ekletebiliriz. Tüm bunlar dikkate alındığında en özel gününüz yaklaşırken içinizde kalmayacak ve pişman olamayacağınız bir maddeyi de böylelikle elemiş olacaksınız. Şimdiden mutluluklar dileriz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.