Kadın Moda

Çocuk Montu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar
Çocuk Montu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklarımıza mont seçimi yaparken onların hep dışarda olmak istediğini, açık havada oynamaktan çok hoşlandıklarını göz önünde bulundurmalıyız. Çocuklarımıza mont alırken de dikkat etmemiz gereken konular vardır, onların kişisel zevklerine, isteklerine önem vermemiz, onların stillerini göz ardı etmememiz gerekir. Aldığımız montun özelliklerini doğruca belirlememiz gerekir. Kullanacağı mevsime göre, yere göre mont seçimi yapmamız gerekir. Okula yürümek, kırsal bölgede kamp yapmaya kadar, çocuklar açık havada çok zaman harcıyorlar ve bu genellikle değişken hava şartlarına maruz kaldıkları anlamına geliyor. Çocuklarınız için kötü bir kış gününde onları sıcak ve kuru tutmak için kaliteli çocuk kaban ve mont olması önemlidir. Seçeceğiniz üst giyim alternatifleri, her şeyden önce hem çocuğunuzu üşütmeyecek kadar sağlam hem de taşıyabilecekleri kadar hafif olmalıdır. Çocuğumuza mont seçimi yaparken çocuğumuzun yaşı ve isteklerini göz ardı etmemeliyiz. Alacağımız montun kumaşı ve kesimi de önemlidir. Kız çocuklarının annelerine, erkek çocuklarının babalarına özendiğini hepimiz biliriz.

Çok aşırıya kaçmayacak cinsten olacak şekilde çocuklarımızın bize özenmesine engel olmadan onlara örnek olacak şekilde hareket etmeliyiz. Kız çocukları küçük yaşta parlak modelleri tercih ederken, ergenlik çağlarına geldikçe desenli yahut tüylü modelleri veya şapkası modelleri tercih edebilirler.

Çocuklarımızın kişisel zevkleri oldukça önemlidir. İnsanların kafasında yer eden kız çocuklarının pembe sever ister algısı her zaman doğru olmayabilir veya erkek çocuklarının mavi rengini sevmesi seviyor diye düşünülmesi her zaman doğru olmayabilir. Modelini ne kadar beğenirse beğensin rengini sevmedikleri kıyafetleri çocuklarımıza giydirmemeliyiz. Ayrıca her gidecekleri yere ayrı mont almamız da bütçemizi yoracaktır. İki tip mont almamız daha doğru olacaktır. Örneğin kış sporları ya da beraber gideceğimiz tatillerde çocuklarımıza şişme mont tercih etmemiz daha mantıklı olacaktır. Ya da okula giderken düz ceketlerinin üzerine alacağımız bir palto rahatlıkla işini görecektir ve böylelikle iki farklı montu da rahatlıkla kullanabilecektir. Özellikle soğuk kış aylarında alacağımız montun şapkasının olmasına özen göstermeliyiz. Berenin üzerine kapatacağımız şapka onu daha sıcak tutacaktır. Alacağımız montun kumaşının kaliteli olması gerektiğinden bahsetmiştik. Çok sık dokunan, kalın, sert kumaşlar çocuğumuzun üşümesine neden olur. Çünkü bu tür montlar, ısıtmayacak cinsten olacaktır. Ayrıca çocuklarımıza alacağımız montun onun vücut tipine uygun olmasına da dikkat etmeliyiz ve tabi ki boyu da önemli, alacağımız montun çocuğumuzu yutmuş gibi görünmesini istemeyiz. Tüm bunlara dikkat edersek hem çocuklarımızın istediği gibi bir kıyafet alırız, hem de onun soğuk havalardan onu korumuş oluruz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.