Kadın Moda

Cilt Sağlığı İçin Bitkisel Kürler

28.06.2019
1.395
Sponsorlu Bağlantılar
Cilt Sağlığı İçin Bitkisel Kürler

Kadınlar her yaşında güzel ve bakımlı görünmek ister. Güzelliğin sırrı elbette ilk olarak temiz bir cilde sahip olmaktan gelir. Yaşlılığın ve genetik özelliklerin ortaya çıkardığı sorunlar ile değişim gösteren ciltlerde daha iyi bir görünüm sağlamak için estetiğe başvurarak geçici çözümler üretmek yerine geçmişten beri süre gelen bitkisel kürler ve şifalı bitkiler size daha iyi gelecektir. Modern tıbbın ilerlemesi ile birlikte bitkilere olan ilginin de artması doğru orantılı. Artık çoğu ilaçta bile bitkisel ürünler kullanılmaya başlandı çünkü günümüzde neredeyse her şey kimyasal ve ister istemez bu ürünlerle bir şekilde yolumuz kesiştiği için erken yaşlanmaktan tutun da kansere kadar birçok olumsuzluklar ile karşılaşıyoruz. O yüzden ilk olarak yapacağımız şey bitkisel ve doğal ürünler kullanmak olmalı. Unutmayın doğadan gelen doğal güzellik vücudunuz kadar ruhunuza da iyi gelecektir. Bu yazımızda ruhunuza ve cildinize iyi gelecek bitkilerden ve kürlerden bahsedeceğiz. Bu bitkiler ve kürlerin malzemeleri sizi şaşırtabilir çünkü hemen hemen hepsi mutfağınızda bulunan şeyler. Pırıl pırıl ve sağlıklı bir cilt için artık bir adım atma zamanı…

Etrafımızda ki bazı bitkilerden ve faydalarından bahsedeceğiz.

  1. ALOE VERA

Çoğu kişinin bir saksıda yetiştiğini bilmediği bu bitkinin kullanım alanları çok fazla. İlaçlarda ve kozmetik ürünlerde kullanılan aloe verayı direkt olarak jel şeklinde kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır. Kuru ciltlerde oluşan kızarıklıklara ve yıpranmış hücrelerin iyileşmesinde kullanılan aloe vera mide rahatsızlıklarına da bire bir.

  1. PAPATYA

Yaşlanma karşıtı olan papatya alerjik cilt hastalıklarına da çok iyi geliyor. Ciltte rahatlatma ve ferahlık hissi veren bu bitki aynı zamanda iç organlarımızın cildimize yansıttığı etkilerden kurtulmak içinde faydalı. Ayrıca saç rengini açmak veya saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız yine papatyanın mucizevi özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

  1. LİMON

Limonun faydalarını ve etkilerini saymak elbette mümkün değil. Her alanda karşımıza çıkan limon cildinizi temizlemek için kullanılan malzemelerde ilk sıralarda yer alıyor. İçindeki asit ile cildi temizlerken c vitamini ile de hücrelerin yenilenmesini hızlandırıp siyah noktalardan arındırır. Küçük bir uyarı yapalım cildiniz çok hassas ise tahriş edebilir bu yüzden çok sık kullanmamanızı öneririm.

  1. BAL

Her cilt tipine uygun olan bal en etkili nemlendiricilerin başında gelir ve cildin temizlenmesinde de büyük bir rol oynar. Bal ile yapılan bütün kürler herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Enfeksiyon önleyici olan bal ile yapılan yeşil çaylar da sağlığınız için faydalı. Birçok alanda kullanılan ve vücudunuza iyi gelen diğer bitkiler görsellerde yer alıyor. Bu bitkilerin kullanımı her ne kadar sizin için faydalı olsa da unutmayalım ki önemli olan doğru beslenme ve düzenli bir uyku ile gelen sağlıklı yaşam olacaktır. Dinlenmek her zaman size iyi gelecek ve hayata karşı daha enerjik olacaksınız.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.