Kadın Moda

Çeyiz Hazırlığı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar
Çeyiz Hazırlığı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çeyiz hazırlığı kadınların hayatında oldukça önem taşıyan son derece önemli ve dikkate alınması gereken konuların başında gelmektedir. Her gelin adayı düğününün yaklaştığı zamanlarda çeyiz hazırlıkları için eksiğini tamamlamış olmadır ki diğer eksiklerine de zaman ayırabilsin. Çeyiz hazırlıkları kadınların yıllarını da alabiliyor, taksit ödeyerek aldığımız takımlar da ayrıca bize mağazayla anlaşmamız şartıyla değişiklik yapmak istediğimizde farklı modeller seçme olanağı sunabiliyor.Dilerseniz bu hazırlıklara düğününüze 6 ay kala da başlayabilirsiniz. Gerekli ana hazırlıkları tamamlamanız bile yetecektir. Aksi takdirde ihtiyacınız olan olmayan her şeyi almak isteyeceksiniz. Neredeyse ihtiyacımız olmayan eşyaları bile alabiliriz. Tabi bu alışverişleri yaparken ailemizi belirli yerlerde dikkate almalı, sırf aileniz seviyor diye istemediğiniz eşyaları almak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için alışverişe ya eşinizle ya da yalnız çıkmanızı öneririz. Bu durum da hem bütçenize zarar verir hem de nereye koyacağınızı bilmezsiniz, çünkü çoğumuz ailemizle yaşarız ister istemez evde alan darlığı olabilir, bu eşyaların da bir oda gibi bir alan kaplayacağı düşünülürse kendinize eşinizle dostunuzla ve annenizle bir liste belirlemeniz bu listenin ana hatlarını tamamiyle eksiksiz tamamlamalıyız.

Evlendikten sonra da evimizin eksiği bitmeyecek ve alışveriş yapmaya devam edeceğiz. Tabi aldığınız eşyaları listenizden çıkartmayı da unutmayın ki o tatlı telaşların olduğu dönemlerde silmediğimiz eşyamızı tekrar almayalım. Çeyizinize alacağınız takımları, setleri iyice incelemeniz işinize yaramayacak sırf başkalarına güzel görünecek diye evinizde yer kaplayacak eşyalara boştan yere para harcamamalısınız.

Bizim size önerimiz çeyiz hazırlıklarınıza önce yemek takımlarınız, çatal kaşık takımlarınız, tencere setlerinizi alarak başlamanızdır, çünkü bu ürünler hem daha çok masraf yapmanıza neden olur, hem değiştirme kararınız daha az değişir. Ev tekstili ürünlerine ise evinizin eşyaları alındıkça başlamanızı öneririz çünkü aldığınız dekoratif eşyalara uygun mobilyalar bulamayabilirsiniz. Ancak mobilyalarınızı aldıktan sonra bunlara uygun aksesuarlar bulmanız oldukça kolay olacaktır.

Yazımızın sonuna gelecek olursak; mutfak eşyalarımızın arasında olmazsa olmazlardan bazıları da küçük elektrikli eşyalardır. Bu eşyaları da evimize taşınmaya yakın almalıyız ki bu ürünler, elektrikli ev aletleri garanti süresi bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı hiç kullanamadan garanti süresinin bitmesini hiçbirimiz istemeyiz, kullanmamıza yakın bu eşyaları almamız bizim için oldukça önemlidir.  Bu tatlı telaşı en rahat atlatmanız için listenizi muhakkak hazırlayın ve listedeki en önemli kalemlerden başlayın ki kafanız rahat olsun.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.