Kadın Moda

Calvin Klein kadın parfüm Modelleri

01.09.2020
535
Sponsorlu Bağlantılar
Calvin Klein kadın parfüm Modelleri

Giysiler gibi parfümlerde yaz kış kokuları olarak birbirinden ayrılmaktadır. İstenilen Parfümün tende nasıl durduğu ve tenin hangi kokuları nasıl yansıttığı da oldukça önemli olduğundan sevdiğiniz tona sahip parfümleri deneyerek bu ayrımları yapabilir ve kendinize uygun parfümü seçebilirsiniz. Parfümün kokusunun kalıcı veya uçucu olması genellikle parfümden ziyade kişinin tenine bağlı bir durumdur. Teniniz kokuyu tutmuyor, daha doğru bir tabirle ifade etmek gerekirse teninizin kokusu parfüme baskın gelerek istenilen süre boyunca kalıcı olamıyor. Size hoş gelen bazı kokular vardır. Gül, vanilya, şekerli koku, çikolata, Hindistan cevizi bu gibi kokuları sevmek kişiden kişiye değişmektedir. Söz konusu parfüm olunca bu kokuları gün boyu üzerinizde taşıyacağınızdan sevmediğiniz bir tona sahip bir parfüm baş ağrısına varan sonuçlara yol açabilir. Bu sebepten sevdiğiniz kokuları analiz etmekte biraz daha önem vermeniz gerekmektedir. Sevilen kokular belirlenince bu kokuları parfüm içeriklerinde arayarak ve sevdiğiniz kokuların birleşimi olan parfümlere yönelerek kalıcılık konusunu test edebilirsiniz. Yazları genellikle daha fresh ve çiçeksi kokular hakimken kış aylarında ise daha sıcak ve odunsu kokular tercih edilmelidir. Kış aylarında çikolata, hindistan cevizi sandal ağacı, sedir, vanilya tonlu kokular size sıcak ve mutlu hissettirecektir. Bunun yanı sıra kehribar ve baharatlı notalarda kış aylarında oldukça sık tercih edilmektedir.

Calvin Klein kadın parfümleri birçok kesim tarafından sıklıkla tercih edilen ve parfüm konusunda uzmanlaşmış bir marka olduğundan sevilerek kullanılmaktadır. Misk, amber, bergamot gibi notaların çoğunlukta olduğu kadın parfümlerinde temel, alt ve üst notalar olmak üzere dokuz veya on çeşit esans ile birleştirilerek eşsiz kokular elde edilmektedir.
Kendi Kokunuzu Keşfedin: Calvin klein parfüm çeşitlerinden zevkinize uygun parfümü seçerek kendi koku serüveninize başlangıç yapabilirsiniz. Parfümler her ne kadar kendi sevdiğiniz kokular üzerinden seçilerek gidilse de kalıcılık konusunda deneyerek ve kendi teninizin kapatmadığı kokular hakkında bilgi toplayarak elde edilebilecek bir durumdur. Bu sebepten kokusunu beğendiniz parfümü deneyerek kalıcılık konusunda bir diğer parfüm seçiminizde bu bilgiden faydalanabilirsiniz. Yaz için taze ve fresh tonlarda tercih edilen parfümlerin yanı sıra çiçeksi kokulu parfümlerde sıklıkla tercih edilir. Çiçeksi kokuların yakışmadığı kimse olmaması ve genele hitap etmesi de büyük bir avantajdır. Yaz için henüz kendi parfüm tonunuzu keşfedemediyseniz çiçeksi kokulara yönelerek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Kış için ise vanilya, sandal ağacı tonlu kokular biraz diğer kokulara nazaran tonlamalarda daha çok tercih edilmesinin yanı sıra portakal çiçeği ve mandalina gibi meyvemsi kokularda oldukça sevilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.