Kadın Moda

Bebekler Ne Zaman Emekler ve Oturur?

Sponsorlu Bağlantılar
Bebekler Ne Zaman Emekler ve Oturur?

Bebeğinizin doğumundan itibaren bu yolda serüveniniz başlamış demektir. Aslında emekleme dönemi yürüme dönemine göre daha az tehlikelidir. Fakat yinede tedbiri elden bırakmamak gerek. Salonda babasının yanına bıraktığınız bebeğiniz aman dikkat bir anda emekleyerek mutfağa yanınıza kadar gelmiş bile olabilir. Bebeğin emeklemesi çevresini daha iyi tanıyacağı anlamına gelmektedir. Yavaş yavaş büyüyen bebeğinizin ne zaman eklemeyeceğini, ne zaman oturacağını internetten araştırmaya başladıysanız buyrun sizde bizdensiniz. Öncelikle bu büyüme evrelerinin her birinde hiç ama hiç acele etmemek gerekir. Bebeğiniz doğumunun 4. ayında destekli bir şekilde oturmaya başlayacaktır. İlk 4. ayında kenarlarından minderle destek vererek yavaş yavaş oturtabilirsiniz. Zaten kendi de oturmaya eğilim gösterecektir. Burdan anlayabilirsiniz zamanının geldiğini. Hatta bunun için bebek oturma minderi olarak satılan ürünlerde mevcuttur. İsterseniz ondan da alabilirsiniz.

Fakat evde ki minderlerle etrafına destek yaparak da oturtabilirsiniz. Hiçbir farklı yoktur. Aynı işlemi görecektir. Bebekler 6. ayında da desteksiz oturmaya başlayabileceklerdir. Desteksiz oturabilen bebek yavaş yavaş emeklemeye de hazır olacaktır. Bu konuda acele etmeyin. Sizde bu arada yere oyun halısı veya yumuşak olacak şekilde battaniye falan serebilirsiniz.

Bebekler yaklaşık 8. ayında ise emeklemeye başlar. Bebeğiniz 8. ayında emeklemedi diye kesinlikle endişelenmeyin. Burada yazılı olan geneli ifade eder. istisnai durumlar her zaman yaşanabilir. Çevresel faktörler bebeğin ilgisini çekecektir. İlgisini çektikten sonra ileriye doğru atılmak isteyecektir. Bazı bebeklerde emekleme ilk olarak geriye doğru yaşanabilir. Yani geri geri sürünebilir. Bu sizi korkutmasın. Bir süre sonra da ileriye doğru emeklemeye başlayacaktır. Bebek kendini devamlı deneyerek bu adımıda başarıyla tamamlayacaktır. Unutmayın ki her bebeğin gelişimi diğerine göre farklı olabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.