Kadın Moda

Bebek Battaniyesi Modelleri

28.10.2019
1.117
Sponsorlu Bağlantılar
Bebek Battaniyesi Modelleri

Battaniyeler her evin vazgeçilmezi olan tekstil ürünleri arasındadır. Özellikle havaların soğumaya başladığı bahar aylarında dolaplardan çıkarıp da yaz gelene kadar kullandığımız tenimiz ile birebir temas ettirdiğimiz, en kıymetli eşyalarımızdandır. Kendi eşyalarımız bir yana bebek eşyalarında da ne kadar hassas olduğumuz ortadadır. Özellikle gözümüz gibi baktığımız bebeklerimizin tenine temas eden kumaşların daha hassas olması gerekir. Bebek battaniyelerinde de kullanılan malzeme, dokusu, hijyenik olması çok ama çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bebeklerin cildi daha çabuk tahriş olduğu için bebek battaniyesi satın alırken hassasiyet ön planda olmalıdır. Peki bebeklerimize battaniye satın alırken dikkat etmemiz gereken konular nelerdir? Gelin hep birlikte bunları inceleyelim.Bebek battaniyesi satın alırken dikkat etmemiz gereken en önemli husus doğal malzeme kullanılarak üretilen ürünlerin satın alınmasıdır. Bebeğimize aldığımız battaniyenin hafif olması da ayrıca önemlidir, onun vücuduna ağırlık yapmaması onu yormaması gerekir. Çünkü battaniyeler giydirdiğimiz kıyafetler kadar bebeklerimizin teniyle temas etmektedir. Bebeklerimizin teninde alerjik reaksiyon olamaması için organik malzemeden üretilen battaniyeleri tercih etmeliyiz.

Organik malzemeden üretilen battaniyeler tamamen pamuktan üretildiği için yumuşacık bir dokuya sahiptir ve hafif olacaktır. Uyku sırasında bebeğimizin rahatça hareket etmesini sağlamak için battaniye seçimi yaparken hafif battaniyeleri tercih etmemiz şarttır.

Tüm bunların yanında bebeğimize battaniye satın alırken onun ısınmasından emin olmamız gerekir, onu sıcak tutacak, soğuktan koruyacak battaniye almamız gerekir. Bebeklerimizin kıyafetini seçerken kafamız çok karışır, cıvıl cıvıl, rengarenk kumaşlar kafamızı karıştırır. Battaniyeler de aynı şekilde oldukça farklı modeller mevcuttur. Renk renk, desen desen modellerin kafamızı karıştırmasına izin vermememiz gerekir. Battaniye alırken de kıyafet alırken yaptığımız gibi aldığımız battaniyenin etiketini okumamız, içeriğine iyice göz gezdirmemiz gerekir. Unutmamalıyız ki bebeklerimize aldığımız battaniyeler her ortamda kullanabileceğimiz eşyalardır. Seçtiğimiz bebek battaniyesinin kumaşının yapısı mevsimlere göre uygun olmalıdır. Tek mevsime göre battaniye almamız, yaz aylarında kışlık battaniye kullandığımızda bebeğimizin teninde pişik yapacak ve onu bunaltacaktır. Kalın battaniyeler, onun terlemesine, hastalanmasına neden olur. Yaz aylarında kullandığımız ince battaniyeleri de kış aylarında kullanmaya kalkarsak, bebeğimiz yine üşüterek hasta olmasını sağlayacaktır. Onun için bebeğimize battaniye seçimi yaparken mevsimlik diye bir şey olmamalıdır. Mevsime göre bebek battaniyesi almamız gerekir. Unutmamalıyız ki bebeklerimize kumaş seçimi yaparken polyster kumaş almamaya dikkat etmeliyiz. Onun cildi için hava geçirgen kumaş tercih etmemiz en önemli noktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.