Kadın Moda

Bebek Bakım Çantası Nasıl Olmalıdır?

Sponsorlu Bağlantılar
Bebek Bakım Çantası Nasıl Olmalıdır?

Bebek bakım çantası anneler ve bebekleri için son derece önemlidir. Bebek bakım çantasına koyacağınız ürünleri planlı bir şekilde koyarsanız Kesinlikle işinize çok yarayacaktır. Dışarıda, hastanede, alışveriş merkezinde vb. pek çok yerde size kolaylık sağlayacaktır. Özellikle yeni doğan bebekler günde 7-8 kere altını ıslatır. Haliyle ciltleri de çok hassas olduğu için bebeğinizin rahatsız olmaması için hemen değiştirmelisiniz. Aksi takdirde pişik olabilirler. Bu da bebeğinizin huysuz ve huzursuz olmasına neden olur. Bebek bakım çantanız bebeğinizle dışarı çıkmak istediğinizde dışarıda zor durumda kalmamak için çok önemlidir. Çantayı hazırlarken bebeğinizin ve kendinizin ihtiyaçlarını ön planda tutmalısınız. Tarz olarak istediğiniz şekilde hangisi kolayınıza geliyorsa o tarzı seçebilirsiniz. Yani ister sırt ister el çantası şeklinde tercih edebilirsiniz.


Bebek Bakım Çantasında Olması Gerekenler
1️⃣ Bebek bezi: Bu listenin kesinlikle ilk sırasında yer alması gereken bebek bezidir. Daha küçük bebekler de daha sık bez değişimi olduğu için yanınıza fazla fazla bebek bezi almanızda fayda var.
2️⃣ Islak mendil: Islak mendil aslında çok amaçlı bir üründür. Bebeğinizin altını temizlemek için, üstünü kirlettiğinde ve daha böyle birçok durumda ıslak mendil işinizi hayli kolaylaştıracaktır. O yüzden ıslak mendilinizin bebek bakım çantanızdan eksik olmamasını tavsiye ederim.

3️⃣ Pişik kremi: Bebeğinizin altı pişik olduğunda hayli rahatsız ve huzursuz olacaktır. Yolculuğunuz ve dışarıda geçirdiğiniz zaman müddetince hem bebeğinizin hemde sizin keyifli anlar geçirmesi için yanınızda pişik kremi bulunmalıdır.
4️⃣ Önlük ve el bezleri: Bebeğinizin beslenme zamanlarında üstünü kirletmemesi için mutlaka önlük ve el bezlerini yanınıza almanız gerekir. Oldukça hafif ve yer kaplamayacak türden bir ürün olduğu için size ağırlık yapmayacaktır.

5️⃣ Bez değiştirme örtüsü: Bebeğinizin altını değiştirmeniz gereken zamanlarda pratik bir şekilde bez değiştirme örtüsünü sererek altını değiştirebilirsiniz. Yine hafif bir ürün olduğu için yanınıza almanız işinizi kolaylaştıracaktır.
6️⃣ Yedek kıyafet ve ter bezleri: Bebeğinizin üstüne birşey dökmesi ya da altını ıslatması gibi durumlarda yanınızda yedek kıyafet bulundurmak faydalı olacaktır. Ayrıca bebekler için mutlaka ter bezini de yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.