Kadın Moda

Bayan Sandalet Modelleri

12.06.2019
1.288
Sponsorlu Bağlantılar
Bayan Sandalet Modelleri

Yazlık bir ayakkabı çeşidi olan sandalet, tabandan oluşur, ayağa kordon ve kayışlarla bağlanır. Şıklığı ve rahatlığıyla yaz aylarının en tercih edilen ürünüdür. Sandaletler daha az malzeme ile üretildiği ve yapımı daha kolay olduğu için daha ekonomiktir. Sandaletler açık oluşundan dolayı rahatlıktır ve sağlıklıdır. Sıcak havalarda ayağın serin ve kuru kalmasını sağlar böylece ayak mantarı oluşma ihtimali daha düşüktür. Sandaletin tarihi Milat’tan önce 3500 yıllara dayanıyor. İlk olarak Mısırlılar hasır iplerle düğümyerek ham deri kayışlarla kullanmaya başlamış sandaleti. Daha şık bir görüntü elde etmek için mücevherlerle süslenmiş ve Roma imparatorluğu zamanında da sandaletlerin tabanın altın tercih edilmiştir. Yaz aylarında rahatlığı, Konforu ve şıklığıyla sezonun vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bir çok farklı sandalet çeşidi vardır. Sandaletler taşlı, süslemeli ince bantlı kalın bantlı bileğe kadar yükselen modelleriyle ayakkabı modasının vazgeçilmezlerindendir. 2015 yılından beri ve trendler arasında olan kalın bantlı sandalet modelleri son derece ilgi görmektedir. Tüm kıyafetlerle kolayca kombine edilebilen sandaletler son derece şık olmakla birlikte bir çok kadının vazgeçilmezidir. Modacılara göre; Kalın bantlı sandaletler önümüzdeki sezon da modanın trendi olmaya devam edecek. Vogue Dergisinin belirlediği 2019 yılı sandalet modası.

Parmak Arası Sandaletler
Çoğunlukla deniz kenarlarında, kumsallarda gördüğümüz parmak arası sandaletler her çeşidiyle ayakkabı modasının baş tacı ve birinci sırada
Dolgu Topuklu Sandaletler
Dolgu topukta 2019 yılı farklılıklarla dolu. Dolgu Topuklu Sandaletlerde Topuklardaki renklilik dikkati çekerken, şeffaf bantlı modellerle gençlerin göz bebeği olmaya devam edecek gibi görünüyor. 2. sırada yer alıyor
Turist Model Sandeletler
Sokak stili olarakta bilinen özellikle turistlerin tercih ettiği rahatlığın ön plana çıktığı turist model 2019 da tarzını değiştirerek alışılmışın dışına çıkıyor. Renkleriyle ve albenisiyle kendini gösteren yeni nesil modellerin rahatlıktan uzaklaşmaya başladığını ve standart tarzın dışına çıktığını söyleyebiliriz.
Küçük topuk sandaletler
Romantik görünümüyle özellikle iş kadınlarının tercih ettiği sivri burunlu küçük topuk sandalet modelleri oldukça sevimli ve sempatik. Çoğunlukla orta yaşlı bayanların tercih etmesi bu tarza olgunluk katıyor ve modası hiç eskimiyor.
Terlikler
Sandalet modasının olmazsa olmazlarından özgürlüğü seven kişilerin ruh halini yansıtıyor adeta, giy ve çık mutlaka her ortama uygun bir terlik vardır.
Minimalist Sandaletler
Modayı 6. sırada selamlayan minimalist sandaletler ince bantlı ve daha sade olarak karşımıza çıkıyor.
Platform Topuk Sandaletler
Modayı 7. sıradan takip eden platform tarzının bir klasik olduğunu söyleyebiliriz, ilk çıktığı yıllardan beri sandalet modasında nostalji rüzgarı estirmeye devam diyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.