Kadın Moda

Balkonlarımızı Nasıl Dekore Etmeliyiz?

30.10.2019
840
Sponsorlu Bağlantılar
Balkonlarımızı Nasıl Dekore Etmeliyiz?

Balkonlarımız son zamanlarda özellikle nefes almak için kullandığımız evimizin özel alanlarındandır. Günün yoğunluğunu, yorgunluğunu atmamız için balkonlarımız da ihtiyaç alanı olarak karşımıza çıkar. Son yıllarda balkon dekorasyonu oldukça ün kazanmıştır ki her eve de gereklidir. Günümüzde balkonlarını insanlar küçük bahçe düzenine çevirerek hoş bir alan oluşturmaktadırlar. Peki gelelim şimdi nefes alacağımız bu özel alanları nasıl dekore etmeliyiz? Balkonunuz küçük ise ufak dokunuşlar yaparak balkonunuzu hem ferah hem de hoş bir görünüme kavuşturabiliriz. Tabi balkonumuz büyük ise işimiz daha kolay olacaktır. Balkonumuzu yenilerken doğal renkli çiçekler kullanmak balkonumuza doğal bir hava katacaktır. Bitkileriniz için de renkli ya da ahşap saksı kullanabilirsiniz tabi ahşap kullanıyorsanız içinin çürümemesi için çiçeği plastik saksı ile ahşap saksının içine koymanız daha doğru olur. Genel renk tonunu yeşil tonları kullanabilirsiniz ama masa sandalyelerinizi farklı renkler koyabilirsiniz.

Balkonunuzda Küçük masalar, sandalyeler kullanabilir ve mutfağınızda kullandığınız küçük kilimlerden de yere sererek hoş bir ortam ayarlayabilirsiniz. Bitkiler için bir duvar yetecek cinstendir. Son zamanlarda paletlere yapılmış divan ve sedirler balkonlarda oldukça gözde koleksiyonlardır.

Bunları renkli sünger ve kılıflarla kaplatarak rengarenk yastıklar kullanabilir ve balkonumuzu oldukça şık bir oturma odasına çevirebiliriz. Eğer balkonunuz büyük ve eşyalarınızı koymanız gerekiyorsa öncelikle buraya çok fonksiyonlu bir dolap yaptırarak başlayabilirsiniz, buraya eşyalarınızı rahat bir şekilde yerleştirerek ortamı toplayabilirsiniz. Balkonunuz için ahşap dekoratif ürünler kullanmanız bu ortamı doğal kılmaktadır ve balkonlar için özellikle tavsiye ederiz. Ayrıca balkonlarınızda manzarayı kapatıcı eşyalar yerine daha alçak boylu eşyalar tercih etmeniz çok daha güzel bir görüntü sergileyecektir. Balkonlarınızda açık renkli eşyalar kullanmanız da güneş ışınlarının yansıtılması ve eşyaların güneşi çekmemesi için gerekli bir kuraldır. Ayrıca aydınlatmayı da balkonlarımızda önemli birer dekor olarak kullanabiliriz. Eğer demir korkuluk kullanıyorsak renkli boyayıp, üzerine saksı asarak çiçeklerimizi bu dekora dahil edebiliriz. Camlı korkuluklar var ise üzerine sürgülü açılabilir cam kapamalar da yaptırarak yaz kış balkonumuzu kullanabilir ve ya kış bahçesi de yapabiliriz. Ayrıca geniş balkonumuza oturup kitap okuyabileceğimiz, dinlenebileceğimiz tekli ya da çiftli örgü salıncaklar da koyarak dinlenebiliriz. Ayrıca son zamanlarda küçük evler için oldukça farklı fikirler ortaya çıkmaktadır. Bunlardan balkonlarımız için faydalanabiliriz. Örneğin duvara asılı raflar, katlanabilir masalar, iç içe geçmeli sehpahalar da kullanarak alanımızı istediğimiz zaman genişletebiliriz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Footer açıklama yazısı. Bu alan tema ayarlarından değiştirilebilmektedir.